Restauracja Zamkowy

Restauracja Zamkowy to wyjątkowe połączenie tradycji z nowoczesnością. Niepowtarzalność jej wnętrza tworzą antyczne meble oryginalnie połączone z współczesnym wystrojem. Specjalnością naszej kuchni jest wykorzystywanie produktów lokalnych i ekologicznych do komponowania dań.

Na stoły zaprosiliśmy gęsinę, która była bardzo popularna
w okolicach Darłowa w latach 1800-1900.
Proponujemy także Państwu znakomite dania z wołowiny, która pochodzi z tutejszej darłowskiej hodowli. Zalicza się ja do najlepszych typowo mięsnych odmian.

Położenie Zamkowego w pobliżu morza i rzeki umożliwia zaproponowanie naszym gościom wspaniałego lecza dorszowego czy tez łososia wędzonego. Wyjątkowy smak zawdzięcza on zimnemu, trzydniowemu bardzo powolnemu wędzeniu.

W naszym menu znajdują się również potrawy kuchni międzynarodowej, nie zapominając o polskich tradycjach kulinarnych. Poczynając od zupy gulaszowej a kończąc na wspaniałym rosole z gęsiny z makaronem własnego wyrobu.

Specjalnie dla Naszych Gości sprowadzamy Rügenwalder Teewurst, słynną na całym świecie metkę produkowaną jeszcze do 1945 r. w naszym mieście. Niestety właściciele opuszczając nasze tereny w czasie wojennej zawieruchy zabrali także ze sobą, w tajemnicy utrzymywana od 1874 r. receptę tego produktu. Obecnie tę oryginalną i niepowtarzalną metkę można zakupić tylko poza granicami naszego kraju.

W trosce o zdrowie naszego gościa przygotowujemy, wcześniej zamówione, dania szczególne np. dla diabetyków czy tez bezglutenowcow.

Nastrojowe wnętrze restauracji, doświadczenie i kompetentna obsługa zapewniają wysoki standard organizowanych przez nas uroczystości okolicznościowych, konferencji oraz spotkań biznesowych
(max 45 osób)
. Specjalnie na te okazje dobrane menu oraz aranżacja stołów sprawia, ze każde spotkanie jest niezapomniane i wyjątkowe.

Ponadto dysponujemy tarasem i terenem zieleni na zewnątrz gościńca gdzie w otoczeniu kwiatów i szumu rzeki organizujemy imprezy plenerowe. Przy szczególnych okazjach współpracujemy z przedstawicielami Zamku Książąt Pomorskich, którzy umożliwiają nam rozszerzenie i wzbogacenie naszej oferty. W szczególności proponujemy organizację konferencji na Zamku Książąt Pomorskich.

Bar w Hotelu Zamkowym

W naszym barze oferujemy wszystko co powinno być w barze , zaczynając od Zimnego piwa, standartowych koktajli a dla znawców win , przygotujemy na Życzenie Degustację win lub Whisky.
Degustacje takie organizujemy cyklicznie.

MENU 2023

POBIERZ