Gościniec Zamkowy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 23,76-150 Darłowo tel. 0048 601 431 033, 94 314 16 79 kontakt@zamkowy.pl Gościniec Zamkowy Darłowo na Facebook

 

  • bg1.jpg
  • bg2.jpg
  • bg3.jpg
  • bg4.jpg
  • bg5.jpg
Rezerwacja wstępna
Promocje w restauracji Gościniec Zamkowy Darłowo
Tanie noclegi w Gościńcu Zamkowym w Darłowie

Restauracja w Gościńcu Zamkowym w Darłowie

Restauracja zamkowa to wyjątkowe połączenie tradycji z nowoczesnością.
Niepowtarzalność jej wnętrza tworzą antyczne meble oryginalnie połączone z współczesnym wystrojem.
Specjalnością naszej kuchni jest wykorzystywanie produktów lokalno-ekologicznych do komponowania dań.

Na stoły zaprosiliśmy gęsinę, która była bardzo popularna w okolicach Darłowa w latach 1800-1900.
W tym czasie ubijano tu około 100 tys. ptaków rocznie.
Proponujemy także Państwu wołowinę francuskiej odmiany LIMOUSINE, która pochodzi z tutejszej darłowskiej hodowli. Zalicza się ja do najlepszych typowo mięsnych odmian.

Położenie Zamkowego w pobliżu morza i rzeki umożliwia zaproponowanie naszym gościom wspaniałego
lecza dorszowego czy tez łososia wędzonego. Wyjątkowy smak zawdzięcza on zimnemu, trzydniowemu bardzo powolnemu wędzeniu.

W naszym menu znajdują się również potrawy kuchni międzynarodowej, nie zapominając o polskich tradycjach kulinarnych. Poczynając od zupy gulaszowej a kończąc na wspaniałym rosole z gęsiny z makaronem własnego wyrobu.
Specjalnie dla Naszych Gości sprowadzamy Rügenwalder Teewurst, słynną na całym świecie metkę produkowaną jeszcze do 1945 r. w naszym mieście. Niestety właściciele opuszczając nasze tereny w czasie wojennej zawieruchy zabrali także ze sobą, w tajemnicy utrzymywana od 1874 r. receptę tego produktu. Obecnie tę oryginalną i niepowtarzalną metkę można zakupić tylko poza granicami naszego kraju.

W trosce o zdrowie naszego gościa przygotowujemy, wcześniej zamówione, dania szczególne np. dla diabetyków czy tez bezglutenowcow.

Nastrojowe wnętrze restauracji, doświadczenie i kompetentna obsługa zapewniają wysoki standard organizowanych przez nas uroczystości okolicznościowych, konferencji oraz spotkań biznesowych (max 45 osób).
Specjalnie na te okazje dobrane menu oraz aranżacja stołów sprawia, ze każde spotkanie jest niezapomniane i wyjątkowe.
Ponadto dysponujemy tarasem i terenem zieleni na zewnątrz gościńca gdzie w otoczeniu kwiatów i szumu rzeki organizujemy imprezy plenerowe. Przy szczególnych okazjach współpracujemy z przedstawicielami Zamku Książąt Pomorskich, którzy umożliwiają nam rozszerzenie i wzbogacenie naszej oferty. W szczególności proponujemy organizację konferencji na Zamku Książąt Pomorskich.

Bar w Gościńcu Zamkowym

W naszym barze oferujemy wszystko co powinno być w barze , zaczynając od Zimnego piwa , standartowych koktajli a dla znawców win , przygotujemy na Życzenie Degustację win lub Whisky.
Degustacje takie organizujemy cyklicznie .

© Gościniec Zamkowy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 23,76-150 Darłowo tel. 94 314 16 79 kontakt@zamkowy.pl
realizacja WEBTOPIA 2014